O FIRMIE    |    RS AUTO CZĘŚCI    |    BILSTEIN    |    LEMFORDER    |    MAPA DOJAZDOWA    |    KONTAKT


Amortyzatory Bilstein

ThyssenKrupp Bilstein Tuning GmbH - producent markowych amortyzatorów Bilstein. Firma została założona w roku 1873 przez Augusta Bilsteina, od roku 1928 produkuje części na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. W roku 1957 firma Bilstein, w oparciu o wynalazek "de-Carbon", rozpoczęła produkcję amortyzatorów gazowych do seryjnie montowanych samochodów Mercedes. Obecnie oprócz produkcji na pierwszy montaż do takich samochodów jak: Mercedes, Smart, Ferrari, Porsche, Jaguar, Boxster czy GT3, firma Bilstein dostarcza na rynek części zamiennych, szeroką ofertę różnych typów amortyzatorów.


Szczególnie dobrze znane są produkty Bilstein miłośnikom sportów samochodowych oraz firmom tuningowym. Między innymi są to, wysoko cenione, zestawy do zawieszeń sportowych w wielu różnych odmianach oraz najwyższej klasy specjalistyczne kolumny (amortyzator ze sprężynami) z możliwością płynnej regulacji wysokości oraz charakterystyki tłumienia. W Polsce, firma Bilstein jest obecna na rynku części zamiennych od wielu lat.


Ciekawostką w ofercie firmy jest opracowany wspólnie z Daimlerem system amortyzatorów do Mercedesa klasy S Airmatic Dual Control – nowatorski, sterowany elektronicznie układ amortyzowania powietrznego. Z czysto teoretycznego punktu widzenia, zawieszenia pneumatyczne działają na zasadzie sprężenia i rozprężenia pewnej ilości gazu wypełniającego zamknięty zbiornik, w którym panuje ciśnienie. Urządzenia tego typu mają pewną szczególną, nieliniową charakterystykę, różną od charakterystyki sprężeń elementów wykonanych np. ze stali.


Zastosowanie resorowania powietrznego Bilstein zapewnia komfort jazdy i bezpieczeństwo w każdej fazie jazdy. Po przekroczeniu szybkości jazdy 140 km/h, pojazd obniża się o 15 mm, uzyskując w ten sposób większą stabilność jazdy i zmniejszenie oporów powietrza. Automatyczna regulacja poziomu przy dodatkowym obciążeniu samochodu daje nam stały komfort przy przewożeniu ładunku. Airmatic współpracuje z adaptacyjnym systemem tłumienia ADS i algorytmem skyhook. ADS to w pełni automatyczny, sterowany elektronicznie układ, który dopasowuje siłę tłumienia (w stosunku do każdego koła) do typu jezdni i rodzaju jazdy i umożliwia regulację typu skyhook. Termin skyhook (hak z nieba) uzmysławia podstawową zasadę działania systemu. Jego celem jest oddzielenie ruchu kół i osi (w górę i w dół) od karoserii, która pozostaje stabilna nawet przy złym stanie drogi, a więc jakby „wisiała na haku z nieba”. Rozwiązanie to daje możliwość ustawienia siły tłumienia w czterech zakresach według koncepcji skyhook. System zapewnia wysoki komfort podczas jazdy, dzięki resorowi powietrznemu z miechem osiowym. Charakterystyczna jest również odporność na zakłócenie podczas pracy hydraulicznych elementów tłumiących ADS.


więcej na: amortyzatory Bilstein


O FIRMIE    |    RS AUTO CZĘŚCI    |    BILSTEIN    |    LEMFORDER    |    MAPA DOJAZDOWA    |    KONTAKT
autoczęści zamienne   amortyzatory Bilstein   Lemforder